Trailer na rok 2021

Trailer na rok 2021

Na rok 2021 jsem udělal co se blogu týče jedno jediné předsevzetí: zatímco minulý rok jsem vycházel primárně ze svých zkušeností a pokoušel jsem se v Budějcích nějakým základním způsobem zmapovat terén pro ty, kteří hledají inspiraci, letos se stáhnu do pozadí a dám prostor dalším Budějčákům, kteří mají o udržitelném životě co říct. Prvním z nich je Jirka Herrmann.

„Co jsem napsal, napsal jsem.“

Když jsem před rokem začínal s myšlenkou udržitelného blogu pro Budějčáky, měl jsem za cíl vytvořit ucelený, ale zároveň osobní přehled oblastí života, které v Budějovicích můžeme změnit k lepšímu. Výsledkem je jakési Budějcké devatero, které si můžete připomenout.

To všechno ale vycházelo primárně ze zkušeností jednoho člověka. Pokud má blog zůstat relevantní, oslovovat další čtenáře a nabízet zajímavá témata, potřebuje více autorů i perspektiv.

A proto začneme rovnou trilogií. O vaflích.

Proč vafle?

Jirka Herrmann je budějcký rodák, který momentálně pracuje pro mezinárodní firmu Red Hat a pro všechny Budějčáky může být ohromnou inspirací. Čím? Zatímco já se schovávám v teple domova za klávesnicí a píšu blog, Jirka vykročil z komfortní zóny a uspořádal sérii tří neformálních přednášek pro své kolegy. V angličtině. Žít udržitelně doma je většinou o dost snazší než se pokusit uvolněnou a vtipnou formou změnit způsob uvažování na pracovišti nebo v jiných komunitách.

Jirka má svoji vážnou i nevážnou tvář, takže se v následujících týdnech rozhodně nudit nebudete.

A pokud si nechcete trilogii o vaflích nechat ujít, tak mi na sebe nechte email 🙂

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Žádný z přímých nebo nepřímých odkazů v tomto článku není placenou reklamou. Nic z nich nemám, ani za ně nenesu odpovědnost. Snažím se jen podělit o dobrou zkušenost s těmi, kdo žádné podobné kontakty nebo zkušenosti nemají.

Location | Publikováno v Blog