Online debata o udržitelném životě proběhne 14. října

Online debata o udržitelném životě proběhne 14. října

Opětovné vyhlášení nouzového stavu bohužel znamená, že připravovaná otevřená debata s hosty i s vámi, čtenáři, proběhne pouze v online podobě. Webinář je samozřejmě zcela zdarma a můžete se na něj přihlásit prostřednictvím těchto stránek. Mrkněte, na co se můžete těšit!

Během celého bloku budete moci pokládat svoje otázky v chatu, z nichž některé prostřednictvím moderátora předáme hostům.

Filip Landa, architekt a šéfredaktor prestižního časopisu o architektuře, ERA21, se odborným okem podívá na Budějce z hlediska udržitelného bydlení.

Host z rakouského Klimabündnins Oberösterreich, Norbert Rainer, promluví o tom, jak funguje sdílení aut v Horním Rakousku. Díky spolupráci s Energy Centre České Budějovice bude jeho prezentace tlumočena.

Ondřej Zenkl, dopravní inženýr a spoluzakladatel budějovického carsharingu GoDrive, se zaměří na udržitelnost v dopravě a na to, jakým způsobem by se dál mohla vylepšovat dopravní infrastruktura v našem městě.

Šéf oddělení elektromobility v budějovické pobočce společnosti E.ON, Martin Klíma, promluví o nejčastějších mýtech, které panují kolem elektromobility, a o řešeních, která společnost připravuje tam, kde je skutečně třeba vyřešit porodní bolesti.

Anna Šlechtová úspěšně dovedla budějcká Rekola už k pátým narozeninám. V jejím příspěvku se dozvíme, jaká to byla jízda, jaká je role bikesharingu v organismu města, a co se dál vaří pod pokličkou pro další pětiletku.

Každého hosta také poprosíme o tip na jedno další budějcké místo / službu / projekt, kterému fandí. Snažíme se podporovat lidi i podniky s dobrou karmou a inspirovat vás, čtenáře, k hledání cesty k udržitelnějšímu životu.


O čem už jsme na budekovice.cz psali?

Location | Publikováno v Blog