Jídlo aneb Co si pustit na talíř

Jídlo aneb Co si pustit na talíř

Taky máte pocit, že v záplavě dnešních rad, takyrad a rádobyrad už se vám chce na jakoukoli „správnou“ formu stravy rezignovat? 🙂 Jsme opět u toho: být stoprocentní je neudržitelné, a u jídla to platí dvojnásob.

Jsou určitě lidé, kteří vychytali své stravování do posledního klíčku. Ti už ale žádné diletantské texty nepotřebují. Jejich blogy a videa si určitě najdete, pokud vás to zajímá. Já píšu z pozice člověka, který má k dokonalosti tak daleko, jako Černá věž k Tokyo Skytree, a spíš se snaží zjistit, co mu dává smysl.

Celá problematika má různé roviny: něco je udržitelné tím, že je to zdravější, něco tím, že je to lokální, něco tím, že je to bez masa. Někdy jde o ekologičtější formu zemědělství nebo „jen“ o méně obalů či přidané chemie. V mnoha případech nezůstává u jedné výhody. Na druhou stranu mi docela vadí, že se dneska kritizuje skoro všechno, až má člověk občas pocit, že by bylo lepší, kdyby nejedl vůbec…

Takže buďme konkrétní: co mi dává smysl v Budějovicích a proč? Pro začátek třeba zkusit alespoň jednou, dvakrát do týdne nakoupit nebo jíst jinak, než jsme zvyklí. A že to v některých případech stojí víc? Za prvé, vůbec ne vždycky a ne všechno, za druhé můžete případný rozdíl smazat tím, že si „odpustíte“ nějakou blbost. Prostě si kreativně přeskládáte rozpočet, jako to dělává paní na obrázku. To, co se člověku dostane na talíř, má koneckonců přímý vliv i na jeho zdraví, které si zaslouží prioritu.

Zdroj: Václav Veverka, dikobraz.cz

Kam pro kvalitní potraviny, zeleninu a pečivo?

Pokud jste zatím o udržitelnějším stravování nijak zvlášť nepřemýšleli nebo jste v Budějovicích noví, může se vám hodit pár tipů. Možností je samozřejmě mnohem víc, sami si určitě najdete svoje oblíbence.

Zdroj: Trhy na Piaristickém náměstí v novinykraje.cz
  • Každý čtvrtek a sobotu v sezóně od 6:00 do 13:00 jsou trhy na Piaristickém náměstí, kde najdete spoustu čerstvého ovoce, zeleniny, medu i dalších produktů – včetně květin, sazenic, ručních výrobků atd. Nedal bych ruku do ohně za všechny prodejce (zkrátka jsem zatím nevyzkoušel všechno), nicméně stačí se trochu zastavit, pobavit, vyzkoušet a sami rychle zjistíte, co je dobré a jak jiné nakupování může být.
  • Pokud máte rádi pečivo a chcete si alespoň občas dopřát něco kvalitního, zamiřte určitě do Chleba se solí (sídlí na Včelné, ale pobočku mají i v České ulici) nebo pekařství V Žitě (Krajinská, Na Sadech, Fr. Ondříčka). Podpoříte nejenom kvalitní produkty, ale i lokální produkci (Včelná, Zliv).
  • O bezobalovém obchodu Trvalé pytliště bude určitě řeč v kapitole o odpadech a jejich (ne)vytváření, ale za zmínku stojí i tady, protože se mimo jiné snaží vybírat potraviny, které necestují přes půl zeměkoule, než se dostanou k nám. Například 70% veškeré zeleniny jim dodává Biofarma Olešná, která sídlí nedaleko Písku. Pytliště slouží také jako výdejní místo pro předplacené zeleninové bedýnky v režimu KPZ (komunitou podporované zemědělství).
  • KPZ většinou znamená závazek odebírat od konkrétního farmáře ovoce a/nebo zeleninu po celou sezónu, čímž se celý vztah posouvá do zcela jiné roviny než při běžném, anonymním nakupování. Pokud si na podobný závazek zatím netroufáte, můžete tu a tam vyzkoušet například bedýnky Vidov. Na jejich webu najdete tipy i na další udržitelné obchody v Budějovicích. Čerstvou a různorodou zeleninu i ovoce tak můžete mít po celou sezónu.

Kde se najíst?

Jak asi potvrdí každý „busy“ člověk, jedna věc jsou potraviny, ze kterých vaříte, druhá věc místa, kde se dá dobře najíst. Opět s klidným svědomím rezignuju na monstrózní rozcestník a místo toho bych rád zrecenzoval tři místa, kde to je dobré i udržitelné:

Vegetárna Impala

Zdroj: Impala na webu Sváča z kola

Co začalo před pár lety jako drobné bistro, je dnes zavedená vegetariánská jídelna s pěkným posezením. Většinu jídla si dáte formou samoobslužného pultu a u pokladny zaplatíte celkovou gramáž – sami si určíte velikost porce i to, na co přesně máte chuť. Maso a svíčkovou v Impale nehledejte, na druhou stranu přece nemusíte být zrovna vegetariáni nebo vegani, abyste si sem tam dali dobrou zeleninovou polévku nebo salát. Hm?

Naším záměrem a snahou je rozšiřovat nabídku bezmasého stravování, vařit a péct s láskou a radostí, poskytovat přátelský a ke každému zákazníkovi individuální přístup a vytvářet přátelské prostředí. Naše nabídka je variabilní a pestrá – můžete si zvolit a nakombinovat co vám chutná a s čím vám to chutná.

Vegetárna Impala

Restaurace Hotelu Klika

Je zvláštní, jak dlouho jsem tohle místo v Budějcích opomíjel. Přitom jde o krásný prostor u slepého ramene, s venkovní terasou i skvělým interiérem. V týdnu si můžete dát výhodná polední menu, která si můžete nechat připravit předem na konkrétní čas (ať už k posezení nebo s sebou). A čím že je to udržitelné?

Zeleninu odebíráme z farmy Vícemil od pana Kořénka, čerstvý sýr z lokální farmy Diviš, kuřecí maso z Loužné a hovězí ze Zefa Volary. Navíc nepoužíváme palmový tuk, recyklujeme, kupujeme rozložitelná brčka i obaly a snažíme se dbát na životní prostředí.

Restaurace Klika

Fér Café

Zdroj: Fér Café

Název už poměrně jasně napovídá, odkud vítr vane. Fér Café v České ulici se snaží kombinovat různé aspekty udržitelnosti, včetně té sociální, a k tomu nabízet i Fair Trade kávu, čaj a čokoládu. Takže na snídani, odpolední kávičku nebo víkendový brunch jasná volba! Navíc v Budějcích není moc míst, kde mají otevřeno i v neděli ráno.

Snažíme se, aby nákupy u nás měly co nejnižší dopad na životní prostředí. Kromě používání biopotravin také třídíme odpad, a to včetně bioodpadu, čímž vracíme půdě potřebné živiny. Přemýšlíme o všem, co děláme, o každém nákupu a snažíme se neustále zdokonalovat.

Fér Café

Podtrženo, sečteno

Možná jsem zklamal ty z vás, kteří jste čekali Beyond Burgery nebo striktně veganský nebo alespoň vegetariánský přístup. Přiznám se, že strava pro mě nikdy nebyla alfou a omegou udržitelnosti a (když už jsme u těch burgerů) že si rád jednou za čas dám i výborný burger z Boudy. I fast food se totiž dá dělat jinak (a pokud chcete, tak i vegetariánsky):

Burgery připravujeme pouze z 100% hovězího masa, které pochází z jihočeského chovu od našeho řezníka. Housky nám peče regionální pekař na zakázku.

Bouda Burgers

Držím palce všem, kdo jsou důslednější a disciplinovanější než já, i všem, kdo řeší věci jinak nebo jen občas. Je totiž určitě lepší (ne)dělat aspoň něco, než vůbec nic.


Chcete dostávat upozornění na nové články?

Žádný z přímých nebo nepřímých odkazů a kontaktů v tomto článku není placenou reklamou. Nic z nich nemám, ani za ně nenesu odpovědnost. Snažím se jen podělit o dobrou zkušenost s těmi, kdo žádné podobné kontakty nebo zkušenosti nemají.

Location | Publikováno v Blog